Isı Pompası

Elektrikli ısıtma panelleri teknolojisi ve tasarımında son noktayı yansıtan Seri 8 bir klasik haline gelmiştir. Seçkin ve modern görüntüsüyle Seri 8 paneller ev, otel ve işyerleri için mükemmel bir çözümdür.

Çalışma Prensipleri

Elektrik enerjisini, sadece var olan enerjiyi taşıma esnasında kullanırlar. Isıtma işlemi için enerji tüketimi yapmazlar. Çektikleri her 1 kW karşılığında 4 kW Isı Enerjisi üretirler. Daha önce toprak ve su kaynaklı olarak kullanılan Isı Pompaları günümüzde, hava kaynaklı olarak kullanılmaktadır

Isı pompaları genel anlamda ısıyı üretmek yerine taşımayı amaçlar. Bunun içinde ısının alınacağı bir ısı çukuruna ihtiyaç vardır. Ülkemizde kullanılan ısı pompalarının hemen hemen hepsi ısı çukuru olarak havayı kullanmaktadırlar.

Alkol su karışımı ile doldurulmuş polietilen boru toprağın içine yerleştirilir ve toprakla olan ısı alışverişinin gerçekleşmesini sağlar. Sirkülasyon pompası, alkol su karışımını, ısı çukuru ile ısı pompası arasında dolaştırır. Alkol su karışımı, ısı enerjisini ısı çukurundan alır, buharlaştırıcıya transfer eder ve ısı pompasının işletilmesi için gerekli enerjiyi sağlamış olur.

isi-pompasi-1
isi-pompasi-2